Спајс Грлс поканети на венчавката на принцот!

  Мелани Браун  во  едно ток-шоу соопштила  дека "сите девојки" добиле покана

Девојките од некогашната групата "Spajs grls" поканети се на венчањето на британскиот принц Хари и неговата вереница Меган Маркл.

Тоа го соопштила една од девојките на групата Мелани Браун, позната како Мел Би.

Таа во едно ток-шоу рекла дека "сите девојки" добиле покана, пренесува Ројтерс.

Венчањето на принцот Хари и Меркл е закажано за 19 мај во замакот Виндзор.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари