Атрактивната старлета Сораја Вучелиќ последните денови е во центарот на вниманието на јавноста откако напиша дека чека бебе со богат бизнисмен. Како што објавија медиумите, таа е веќе во деветтиот месец од бременоста и ќе роди син во Швајцарија, иако тоа досега никогаш не го потврдила. Наводно таа целосно го променила животот и долго време е во стабилна врска, поради што му се посветила на партнерот и се повлекла од јавниот живот. Иако не е толку често присутна во медиумите, таа не престанува да ја интригира јавноста.

Во моментов таа наводно е во врска со богат бизнисмен кој води клуб надвор од границите на Балканот. Еве за кого Сораја била кобна  до сега.

Курбан Омаров
Курбан Омаров е еден од поранешните момчиња на Сораја Вучелиќ, што своевремено потврди нејзината пријателка Ана Кориќ. Станува збор за многу популарен човек, руски бизнисмен и блогер кој на Инстаграм го следат над пет милиони луѓе. Инаку, тој е оженет и има четири деца. Инаку, тој е во брак со русокосата водителка и актерка Ксенија Бородина, со која повеќе од често споделува фотографии на мрежите. Некој би рекол идиличен брак.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Omarov Kurban (@zimamoscow)

Владимир Томовиќ
Пред реалното шоу „Големиот брат“ се пишуваше за тоа како Сораја била во врска со учесникот на шоуто Владимир Томовиќ, кој подоцна во неколку наврати беше и учесник во „Задруга“. Но, таа тоа никогаш не го потврди, па дури и неколку пати го демантираше.

Стефан Михајловиќ
Фудбалерот Стефан Михајловиќ е син на легендата Радмил Михајловиќ. Инаку, тој е познат по бројни скандали, а еден од нив е дека со Сораја бил во врска три месеци. Немаше ништо скандалозно во таа врска, освен дека пишуваше дека ја повредил старлетата со нож и и нанел расекотини на стомакот, градите и вратот. Таа негираше и истакна дека повредата била случајна, а Стефан тоа не го направил намерно.

Филип Плејн
Светски познатиот дизајнер наводно бил во врска со старлетата. Тие се фотографирани како влегуваат во ресторан во Милано каде останале неколку часа. Богатството на германскиот дизајнер се проценува на 300 милиони евра, пренесува „Стил“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Philipp Plein (@philippplein)