Сека Алексиќ за сопругот:

Со тебе не доживеав ниту една тага, ти си мојот војник!

Сека Алексиќ и нејзиниот сопруг деновиве прославија осум години брак, а по тој повод пејачката напишала трогателен статус на социјалните мрежи преку кој му порачала на својот сакан дека токму тој е нејзината најголема радост во животот.

Сека Алексиќ и нејзиниот сопруг деновиве прославија осум години брак, а по тој повод пејачката напишала трогателен статус на социјалните мрежи преку кој му порачала на својот сакан дека токму тој е нејзината најголема радост во животот.

Ако треба да ги набројам тажните моменти во кои те имав само тебе, не би се сетила на ниеден. Ти си таа страна на мојата душа која ни со невидлива креда не нацртала тага. Кога цел живот би имала таков војник и ангел покрај себе, би била пресреќна, се само дел од зборовите кои Сека му ги посвети на Вељко.

Инаку, парот минатата година го добија и синот Јаков,а наскоро сакаат да добијат уште една принова. 

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари