Невен Цигановиќ, хрватски инфлуенсер и учесник во реалното шоу „Парови“, со години го привлекуваше вниманието на регионалните медиуми поради пластична хирургија.

Невен не крие дека ја испумпал устата, ги скратил усните, јаготките, го оперирал носот, но имал и трансплантација на веѓа, бидејќи тоа е ретко.

Невен беше меѓу првите во Хрватска кој стави силикони во устата. Првпат го стори тоа во деведесеттите години, кога имаше 20 години.

  • Тогаш беше популарно. Сите пумпаа усти. Јас го сторив тоа од естетска потреба да ја покријам лузната на усната што ја заработив како дете – изјавил Цигановиќ за 24.hr.
Screenshot_1_1000x1000

По усните, тој помина уште десетина процедури. Двапати стави силикон во јаболчниците, двапати ги крена очните капаци, а трипати го намали носот.

Неодамна ги извади силиконите од усните и не планира нови операции, туку сака само да го задржи младешкиот изглед.

Вака изгледаше Невен како дете, пред многуте операции:

Но не сите операции на Невена беа успешни – пред три години, по операцијата на носот во Иран, тој заврши со приапизам – долготрајна болна ерекција, неповрзана со сексуалната желба. Тој со месеци го решаваше тој проблем и призна дека „денес тој се плаши само од анестезија, бидејќи го имаше овој проблем после тоа“.