Синот на младиот боксер Вељко Ражнатовиќ и убавата Богдана, Жељко Ражнатовиќ вчера го прослави својот трет роденден.

Семејството и пријателите се собраа во Тител за да го прослават овој важен датум со малио славеник.

Luksuzna proslava 2. rođendana malog Željka! Tematska žurka za najmlađeg Ražnatovića RASPAMETILA sve, ovo su svi

Поради трагедијата што неодамна ги снајде, кога Анастасија Ражнатовиќ го загуби бебето во петтиот месец од бременоста, семејството Ражнатовиќ немаше голема прослава, туку прослави интимно, само за најблиските.

zeljko raznatovic prvi rodjendan porodica torta lavovi

Сè беше украсено во сини тонови, со мотиви од цртаниот филм „Paw Patrol“. Тортата била на неколку ката, со огномет, а малиот Жељко ги дувал свеќите со другарите додека пеел роденденска песна.

На прославата беше и синот на Мирко и Бојана Шијан, Зоран, кој се повози со својот мал мотор, а атмосферата погледнете ја во галеријата и видеото на почетокот на текстот.