Познати и двојно благословени

Славните личности и нивните преслатки близнаци

Во чест на возбудливата најава на Бијонсе дека е бремена со близнаци, направивме листа на познати личности кои се веќе доволно среќни и имаат близнаци.

Овие славни личности се родители кои се двојно благословени кога станува збор за нивните бебиња. Еве некои од познатите личности со нивните близнаци:

1. Џенифер Лопез


2. Анџелина Џоли


3. Мараја Кери


4. Џулија Робертс


5. Сара Џесика Паркер


6. Нил Патрик Харис


7. Селин Дион


8. Лиам Хемсворт

Поврзани

Најнови вести

Коментари