Скандал го тресе светот на музиката: Билонсе и Џеј Зи на столбот на срамот!


Скандал го тресе светот на музиката: Билонсе и Џеј Зи на столбот на срамот!

Иако нивната турнеја предизвика големо медиумско внимание, се чини дека концертот на Бијонсе и нејзиниот сопруг, раперот Џеј Зи не се популарни како порано.

Познатиот пар е обвинет дека подарувале карти на улица како би ја пополниле арената.

Имено, Бијонсем и Џеј Зи овој викенд имале концерт во Глазгов, а само неколку часа пред почетокот на социјалните мрежи почнале да кружат информации за бесплатни карти за настап.

Како што пишуваат странските медиуми, на пеачката и раперот им останале илјада непродадени билети.

Медиумите шпекулираат дека овој скандал влијаел на сопружниците, бидејќи синојќа во Манчестер дошле со одвоени хелихоптери. Прв стигнал раперот, а само неколку минути после него и Бијонсе.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари