Претставничката на Малта на Евровизија, Дестини (18) беше апсолутен фаворит за победа се до првата проба, по што се пресели на втората позиција, а во обложувалниците ја престигна Французинката Барбара Прави. Француската претставничка се уште немала проба, па како ќе се одвиваат работите останува да покаже времето.

Дестини на пробата се појавила во пинк комбинација, кога не сокрила премногу. На нозете Десини имала чизми во иста боја како и гардеробата, а тие не ја „слушале“, па постојано и паѓале.

Фановите на Евровизија и понатаму се воодушевени од нејзините гласовни можности, но не го кријат разочарувањето од сценскиот настап и стајлингот. Дури и сериозните критичари на најголемото европско музичко натпреварување рекле дека настапот и е многу лош, и не само заради сталингот и дека Дестини не танцува, туку и заради нејзината несигурност на сцената и постојаното гледање во подот.

Погледнете: