И додека сите мислат дека е во Америка, Марија Шерифовиќ всушност се журка во Дубаи каде е видена во познатиот Дубаи мол.

Пејачката деновиве е во центарот на скандал откако нејзината натпреварувачка во Ѕвездите на Гранд, младата Вања Кнежевиќ беше дисквалификувана заради навреда на член на жирито.

Марија после одлуката се огласи и рече оти смета дека дисквалификацијата не била потребна, како и дека се направил голем проблем без голема причина. Ова на нејзината доскорешна пријателка Јелена Карлеуша, и воедно еден од главните актери во скандалот, баш не и се допаднало па ја блокирала на Инстаграм. Колку и дали Марија се потресла заради гестот на пријателката се уште не кажала јавно, а реално може и нема време, па нели на одмор си е жената.