Иако нивната врска се уште не е официјално потврдена, многу корисници на Твитер го нападнаа актерот поради тоа што е 30 години постар од неговата наводна нова девојка.

„Таа не беше ни родена кога излезе Титаник“, напиша еден во коментарите.

„Девојката на Ди Каприо е толку млада што веројатно го видела филмот „Ромео и Јулија“ во кој глумеше кога беше на училиште“, „Нејзиното средно образование беше скратено поради СОВИД-19“, „Ве молам, некој да ми објасни каков човек, кој се приближува до 50 години има заедничко со 19-годишна девојка?“, „Некој мора да го запре Леонардо ди Каприо. Веќе не е смешно“, „Леонардо ди Каприо е загрижен за климатските промени затоа што сака да остави подобар свет за своите девојки “, продолжија коментарите.

Да потсетиме, Еден Полани е израелски модел која на Инстаграм ја следат речиси 200.000 корисници. Синот на израелскиот милијардер Гил Офер (32) претходно бил поврзуван со Еден, а се пишувало дека парот ја криел врската од јавноста бидејќи Еден била уште малолетна кога започнала врска со Гил.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Eden Polani (@edenpolanii)

По раскинувањето со Камила Мороне, Леонардо наводно повторно ја нашол среќата со 23-годишната Викторија Ламас, но бидејќи долго време не се видени заедно во јавноста, многумина претпоставуваа дека на нивната љубов ѝ дошол крајот.