И птиците на гранката знаат дека кога ќе се спомне името Лепа Брена сите помислуваат на жива легенда и некој кој со својот глас и хитови успеал да го „освои“ цел Балкан. Таа од година во година е се помалку во медиумите, а во текот на претходните децении не помина ниту ден, а да не се пишува за неа и разно-разни скандали.

И пејачката свадбата ја направи во стил на голема ѕвезда, целиот гламур е снимен, а се тврди дека во гнездото имало дури и фазани.

Меѓутоа, сега се појави ново видео на кое речиси сите заборавиле и кое повторно ќе ја разбранува јавноста. Во видеото се гледа како Брена, која тогаш беше исклучително убава и згодна, поминува низ публиката на сопствениот концерт. И додека таа оди, луѓето со ентузијазам ја гледаат и со нетрпение ја чекаат следната песна. Додека поминувала, во еден момент станал постар господин, а Брена дрско му рекла: „Седи доле и молчи.“

Зошто го сторила ова не е познато, ама дефинитивно е пресмешно. Погледнете:

@lepa_brena_u_srcu Brenini legendarni momenti 😂❤️ #lepabrena #fypシ #slatkigreh #brenausrcu #1984 @.lepabrena ♬ original sound – Brena u srcu❤️