Турската актерска двојка Бергузар Корел и Халит Ергенч, во Македонија најпознати по улогите Шехерезад и Онур од серијата „1001 ноќ“, го очекуваат своето трето дете.

Актерката го откри и полот – двојката очекува девојче.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Berguzar Korel (@berguzarkorel)

Имено, нивното второ дете го добија пред само една година, а веста за третото дете актерката ја објави среде снимање на серија – прва во која глумеше по тригодишна пауза.

Бергузар и Халит веќе ги имаат синовите Али и Хан, а сега е објавено дека очекуваат девојче.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Berguzar Korel (@berguzarkorel)

„Бременоста е и страшна и прекрасна. Постојат некои работи кои се полесни отколку во претходните бремености затоа што знаете што ве чека, но во други е многу потешко. Да речеме дека сега се здебелив 16 килограми, додека во првата бременост добив девет или десет килограми. Но, тоа се слатки грижи“, рекла убавата турска актерка.