Северина после подолга пауза одржала концерт во Винковци, а како што вели, вечерта атмосферата била посебна. Имено пејачката објавила видео од настапот од кое се гледа дека вечерта не врнело, туку буквално истурало.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Очигледно дождот не и пречел во настапот зашто за сето време со насмевка трчкала по бината и пеела, а кога и било понудено чадор, го одбила.

Па дури и се пошегувала дека и рекле оти деке не смеела да го допира микрофонот затоа што можела да ја „удри“ струја.

„Го знаев тоа, ама знаев и дека мене струјата не ми може ништо. Татко ми 30 години работеше во Електродалмација, веројатно тоа Бог го смета… Пробаа мене и посилни „волти“ да ме убијат, па видете како светам…, напишала Севе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)