Пејачката Северина Којиќ денес го слави најважниот датум во нејзиниот живот, раѓањето на нејзиниот син Александар, кого го роди од врската со нејзиниот поранешен вереник Милан Поповиќ.

Пејачката со емотивна порака на Инстаграм му го честиташе на наследникот прекрасниот ден, а фотографијата што ја објави ги воодушеви обожавателите.

Имено, Северина објави фотографија на која се гледа мурал на Северина и Александар на ѕидот на една куќа во Белград.

– Кога се роди, во Сплит врнеше снег. Кога се роди, се родив и јас. Привремено не смеам да ја објавувам твојата слика, но муралот на ѕидот кој штотуку го добив, сè уште не е забранет. Благодарам на добрите луѓе кои ми ги испратија овие слики и благодарам на авторот … Среќен роденден, чудо мое – напиша гордата мајка.

majka.

Фотографијата е објавена во форма на видео снимка, а во позадина се слуша песна од познатиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ, кој вчера почина како последица на корнавирусот.

“Uspavanka za dečaka” е посебна за Северина, а таа своевремено и ја препеа, и со голема радост ја изведуваше на своите настапи.