Славната актерка Селма Хаек објавила фотографија на својот Инстаграм пофил како ужива на базен, но славата ја понесе нејзиниот костим за капење.

Едноделниот црн костим ги истакна нејзините облини кој под градите имал натпис “Original Gucci”.

Покрај фотографијата стои описот: “Ова не е мојот костим за филмот “House of Gucci”, но сепак топло го препорачувам”, напишала глумицата која во филмот ја толкува улогата на Пина Ауријема, некогашна блиска пријателка на Патриција Гучи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek)

Многумина искоментирале колку добро изгледа Селма, а еден од следбениците ги спомнал нејзните гради пишувајќи: “Секој ден се сѐ поголеми”.