ЖЕСТОКА КОНКУРЕНЦИЈА

Секси познати мачиња со нозе до половина!

Долгите и витки нозе никогаш не излегуваат од мода! Изгледот на познатите дами и тоа како може да помогне во позиционирањето на естрадната сцена, оти, нели, музиката ем што се слуша и се гледа. Естетските операции може да го зголемат обемот на градите или задникот, но не може да ги издолжат нозете. Оние кои мајката природа ги надарила со добри нозе, имаат секогаш поголема предност кај мажите и полесно привлекуваат внимание.

За наша среќа, на овие простори врие од убавици со нозе до половина. Лидер, секако, е Лепа Брена која и после толку години се уште ги има најдолгите нозе на естрадата, но зад неа не заостануваат ниту Емина Јаховиќ, Рада Манојловиќ, Јелена Розга...

И на домашен терен имаме мачиња кои и парираат - Сузана Гавазова, Аделина Тахири. Андријана Јаневска, Ева, Марјана Станојовска, Каролина... се само дел од познатите убавици кои можат да се пофалат со долги нозе за играње и витко тело за гледање!

Лепа Брена

Една фотографија - илјада зборови! И во шестата деценија од животот Брена изгледа топ!

Рада Манојловиќ

Се може да се купи на овој свет, освен долгите нозе", изјавила Рада во едно интервју и истакнала дека е поприлично горда на својот изглед.

Јелена Розга

Слатката Јелена Розга можеби не е висока, но затоа има нозе од кои боли глава.

Емина Јаховиќ - Сандал

И слабата и згодна Емина сака да го истакне овој дар од природата.

Сузана Гавазова

И покрај тоа што два пати раѓаше, на нозете на Сузе нема ниту грам целулит.

Аделина Тахири

Уауууу - потребен ли е некаков коментар?!

Андријана Јаневска

Слободно може да и парира на Лепа Брена, не се знае чии нозе се подолги...

Ева

Охридска риба на суво со нозе до половина.

 

Марјана Станојковска

Титулата "најубави нозе" на домашен терен и припаѓа на манекенката и водителка Марјана.

Ако некогаш во животот се одлучам да осигурам некој дел од телото, тоа би биле нозете", откри Станојковска во едно интревју за ВЕЧЕР.

Каролина

Штета што Керол ретко покажува со каква убавина располага.

Поврзани

Најнови вести

Коментари