Џенифер Лопез откри:

Секој ден пијам смути од банана и спанаќ, затоа сум полна со енергија!

Џенифер Лопез конечно откри зошто е полна со енергија и изгледа младо и витко.

Џенифер Лопез конечно откри зошто е полна со енергија и изгледа младо и витко.

Имено, познатата пејачка и актерка секојдневно пие смути кое се состои од банана, млеко, спанаќ, компир, протеини во прав и маслиново масло и без овој пијалак не може да си го замисли утрото.

Со текот на времето сфатив дека она што го јадам не ми дава доволно енергија, а истата храна им ја давав и на децата. Поради тоа решив да променам нешто, а ова смути ми го препорача мој долгогодишен пријател кој е нутриционист. Откако почнавме да го конзумираме, сите се чувствуваме посвежо, открила Лопез.

Исто така, ова смути може да се користи и како замена за оброк, затоа што содржи протеини.


 

Поврзани

Најнови вести

Коментари