Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ својата кариера веќе долго успешно ја гради на естрадата, а со хитовите кои ги има зад себе се труди приватниот живот да ги крие далеку од очите на јавноста.

Сепак, како што медиумите го следат секој нејзин чекор, често и невозможно е таа да го крие целосно приватниот живот, па затоа таа со фановите сподели една приватна фотографија на која е со својата мајка.

 

На фотографијата двете биле облечено во црно и имаат кратки коси, а фановите веднаш започнаа да коментираат дека Цеца неодоливо наликува на својата мајка.

„Иста како мајка ти“, „Убави жени“, „Убава ти е мајка ти, но и ти си убава“, се само дел од коментарите на социјалните мрежи.