Се роди Илина: Сара и Димитар го добија своето прво дете (ФОТО)

Пејачката Сара Мејс и водителот Димитар Атанасовски станаа родители на своето прво дете.

Имено, утринава Сара на свет ја донесе ќерката, а за тоа веднаш се пофали и на социјалните мрежи објавувајќи фотографија од болница.

Ќерката на Сара и Димитар се вика Илина.

„Не се опишува ова", напиша Сара во описот на фотографијата. А честитки пристигнаа од сите страни.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари