Две најголемите балкански ѕвезди Аца Лукас и Светлана Цеца Ражнатовиќ закажале настап за 30 септември на плоштад на Република Српска во Бања Лука со почеток во 19 часот.

Имено, познати по долгогодишното пријателство и соработка, публиката очекува најдобра забава со безвременските хитови како “Црн снег“ и поновиот дует “Не заносим се ја“ како и многу други нивни песни без кои ниедна забава не може да помине.

По завршувањето на летната турнеја, Лукас ги продолжува подготовките за сега веќе традиционалниот концерт во Штарк Арена на 3 ноември, како и во Нови Сад, Тузла и Сараево, а вчера најголемата фолк ѕвезда снимила спот за песната “Једном”