Еден од најпознатите фудбалери, Кристијано Роналдо (36) на својот Инстаграм профил објави нова фотографија со својата свршеница џорџина Родригез (27) и ги воодушеви неговите 317 милиони следбеници.

„Моја прекрасна кралица“, напиша фудбалерот покрај фотографијата на која тој и атрактивната Џорџина позираат во координирани комбинации. Тој во бел костум, а таа во тесен бел фустан.

Објавата собра повеќе од 10 милиони лајкови и 76,5 илјади коментари за само 14 часа.

Крал и кралица; Ти си најдобриот; Ние те сакаме; Ве молам, посвојте ме – им напишаа воодушевените обожаватели.