Родената сестра на Лука Лазукиќ и честитала роденден на Наташа Беквалац: Зборовите нејзини ги воодушеви сите

Наташа Беквалац денеска слави 38. роденден. На пеачката голем број фанови на социлајни мрежи и упариле честитки, но една од најинтересните честитки стигнала од Ана Калиниќ, родена сестра на Лука Лазукиќ.

Ана на својот Фејсбук профил и честитала на Ната роѓенден и навела колку и е драга. Ана во изминатите месеци цело време ја подржувала својата снаа истакнувајќи дека Наташа е добра снаа и дека е на нејзина страна.

Еве што и посакува Ана на својата бивша снаа

- Среќен роденден за мене најомија, најдрага, најубава и најоригинална... Уживаме во оригинал додека ја чекаме Мала плава, Пинк ТВ, Ами-Џи шоу...

Поврзани

Најнови вести

Коментари