НОВ СИНГЛ (видео)

Риплеј работат турбо, нема време за пауза!

Дуото Риплеј, кое јавноста ги запозна преку интересната преработка на темата "Туѓа си бескрајно" од Ефто Пупиновски, деновиве ја промовираа новата песна "Така случајно", направена во соработка со Бојан Трајковски од "Ај Кју".

Дуото Риплеј, кое јавноста ги запозна преку интересната преработка на темата "Туѓа си бескрајно" од Ефто Пупиновски, деновиве ја промовираа новата песна "Така случајно", направена во соработка со Бојан Трајковски од "Ај Кју".

Во нашата нова песна направивме спој на звуците од гитара и саксофон, покажувајќи ја уште еднаш милозвучната и заводлива страна на македонската поп-музика. Песната е со брзи елементи и невообичаена и искрено се надеваме дека ќе стане дел од музичкото секојдневие на нашата публика, која редовно е со нас на нашите настапи", велат момците кои наскоро планираат да ја изненадат јавноста со преработка на уште еден хит од 90-тите години.

Поврзани

Најнови вести

Коментари