Ријана повторно е во центарот на вниманието.

Овој пат атрактивната пејачка на својот Инстаграм профил реши да објави фотографија без градник, а за кратко време и собра милиони лајкови.

Впрочем, таа овој пат позираше во боксерки, без градник, а градите и се покриени со рака.

Ријана (32) има повеќе од 90 милиони следбеници на Инстаграм, а нејзината нова фотографија ја лајкнале повеќе од осум милини обожаватели.

Пејачката сама ги рекламира своите колекции на долна облека, а нејзината линија за шминка е исклучително популарна. Неодамна „LVMH“ објавил дека модната линија „Fenty“ е ставена ‘на чекање’, до некои подобри времиња.

Причината не е само модната криза во светот, туку и неможноста на Ријана да соработува со ателјеата во Париз и Италија, во текот на минатата година.

Се укинува производството на „Fenty“ облеката, но не и долната облека, како и козметиката и шминката, бидејќи тоа се трите најуспешни категории на брендот на пејачката.