Џоел Соуза (48), режисерот кој Алек Болдвин (63) го рани на снимањето на филмот „Rust“, ​​е пуштен од болница, пишува  Mirror.

Водителката Кејт Гаравеј во емисијата „Добро утро Британија“ рече дека деталите за здравјето на Џоел сè уште не се познати. Единственото нешто што можеше да открие е дека сега се чувствува подобро.

Британско-американската актерка Френсис Фишер (69) на својот Твитер профил напиша дека режисерот Соуза и потврдил дека ја напуштил болницата откако поминал неколку часа таму.

Да потсетиме, актерот Алек Болдвин на снимањето на „Rust“ пукал од реквизит, филмски пиштол и ја убил директорката на фотографија Халина Хачинс (42) и го ранил режисер Џоел Соуза.

Трагичната несреќа во петокот наутро го шокираше целиот свет.