"Брилјантин", култен филм кој ги зароби тинејџерските срца слави 40 години...

Траволта и Оливија прославија јубилеј 40 години од култниот Брилијантин (фото)

Ѕвездите на "Бриљантин Оливија Њутн-Џон и Џон Траволта прославиле 40. роденден на славниот мјузикл "Брилијантин".

Позирале за фотографите и малку играле на свечената проекција на филмот на Беверли Хилс кој ја организирала Американската Аадемија за филмска уметност и наука.

"Идеата да одадат почит на нашиот филм и дека тој е доста значаен за филмската историја, е врв", рекол Траволта и додал "Мислам дека ова навистина е драгоцен момент.

Њутн-Џон (69) ја глумела добрата девојка Сенди во филмот од 1978 година со Траволта (64) кој го глумел лошото момче Дени.Филмот бил адаптација на бродвејски мјузикл и има многу музички хитови,

На роденденската прослава на "Брилјантин" се појавиле и другите глумци меѓу кои Диди Конкој, Бери Перл, Рандел Клејзер и други.

Поврзани

Најнови вести

Коментари