Кога Нивес ќе каже Вамос, хрватите трчат како Рамос!

Провокативната Целзиус ги покажа атрибутите, па испрати жешка порака до англиските фудбалери (видео/фото)

Познатата хрватска пеачка и глумица, Нивес Целзиус, со своите провокативни фотографии и интересни изјави за англиските фудбалери привлече големо внимание кај медиумите на Островот. Згодната Нивес ги заинтригира и британските медиуми со објавата за репрезентативецот на Англија Рубен-Ловтус-Чико.

Нивес му порачала на 22 годишниот репрезентативец на Англија кој убедливо е најзгодниот фудбалер на Мундијалот...

 Му порачала дека е премалад за неа, а потоа се обратила и на играта на Англија. 

"Уживам додека ја гледам Англија. Го забележав Руден уште пред почетокот на првенството и тоа беше љувов на прв поглед и затоа одлучив дека Англија ќе биде мој фаворит", изјавила неодамна за британскиот "Сан", Нивес.

"Тој е најсладок играч на првенството, единствена мана му е што премлад. Работам на тоа да најдам некој згоден, духовит и паметен дечко спортист", рекла Нивес.

 

Hola papitos!!! Vamos!!! ?? #croatia #worldcup #vatrenozavatrene #samovatreno

A post shared by Nives Celsius (@nivescelsius) onJun 26, 2018 at 10:01am PDT

 Нивес неодамна изјавила дека најмногу би сакала Хрватска да се сретне со Англија и во финалето...желбата и се исполни.

 

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари