Пред 10 години сними секси сцени со познати пеачки: Пеачот го смена од македонската музичка сцена, еве како изгледа денес... (видео/фото

Елвир Мекиќ познат македонски пеач своевремено беше рамо до рамо со Јован Јованов Роберт Поповски и други познати пеачи, и нема да се претера ако се каже дека беше миленик и на понежниот пол фановите.

Елвир Мекиќ заедно со сопругата Лејла и синот Дарис ја напуштија Македонија, преселувајќи се во Сараево – Босна и Херцеговина.

Елвир продолжи понатаму да се занинава со она што најдобро умее да го прави а тоа е пеењето. Така голем успех постигна и во БиХ каде што сними дует со познатат босанска пеачка Слаѓана Делибашиќ.
Песната "5 минути" одлично е прифатена од публиката која исто така постојано се вртела по дискотеките, радио, а тие двајца после оваа нумера снимиле уште еден дует, кои исто така забалежал успех.

Снимил дует и со Селма Бајрами "Што е од Господ доброе", а дополнително внимание  предизвикала сцената кога Елвир и босанската ѕвезда се капат во када.

 
 
 
View this post on Instagram

Fresh haircut...finally💂

A post shared by elvir mekic (@mekic.elvir) onAug 23, 2018 at 10:12am PDT

 

После ова, Елвир едноставно го снема од музичката свена, но на својот Инстаграм профил се појави со свои фотки во кои може да се види како сега изгледа.

 
 
 
View this post on Instagram

#15yearsfriendship#15yearsmystylist#artfashionstudio

A post shared by elvir mekic (@mekic.elvir) onJun 14, 2018 at 10:49am PDT

 

 

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари