Оваа година значеше крај на љубовта за некои познати странски парови, кои сме навикнати да ги гледаме заедно. Некои од нив се во врска со години, но решија да се збогуваат еден со друг и да продолжат сами.

Шон Мендез и Камила Кабељо

Пејачот Шон Мендез и пејачката Камила Кабељо ставија крај на својата двегодишна врска. Тие ја споделија веста во заедничка изјава објавена на Инстаграм.

„Еј, решивме да ја прекинеме нашата романтична врска, но како луѓе сè уште се сакаме повеќе од кога било“, напишаа тие. „Ја започнавме нашата врска како најдобри пријатели и ќе продолжиме да бидеме најдобри пријатели. Навистина ја цениме вашата поддршка од самиот почеток и одиме напред“, стои во соопштението, кое и двајцата го потпишаа. Парот се запозна во 2014 година, додека Камила Кабељо беше членка на групата „Петта хармонија“, а врската ја започнаа во јули 2019 година по снимањето на заедничкиот спот за песната „Сењорита“ и оттогаш се речиси неразделни.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by camila (@camila_cabello)

Џиџи Хадид и Зејн Малик

На почетокот на ноември, обожавателите на Џиџи Хадид и Зејн Малик беа многу шокирани од веста дека парот раскина, откако Зејн наводно физички ја нападнал мајката на Џиџи Хадид, Јоланда Хадид. Да потсетиме, врската ја започнаа во 2015 година, а ја прекинаа три години подоцна. Гласините за помирување започнаа во 2019 година, а првпат беа забележани заедно во јануари 2020 година. Тие ја имаат ќерката Каи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid)

Илон Маск и Грајмс

Кон крајот на септември, Илон Маск потврди дека тој и Грајмс повеќе не се заедно.

„Полуразделени сме, но сепак се сакаме, често се гледаме и имаме одлична врска“, изјави Маск, кој со Грајмс има едногодишен син X Æ A-12.

Бил и Мелинда Гејтс Светот го потресе веста за разводот на Бил и Мелинда во мај по 27 години брак:

„Одлучивме да ставиме крај на нашиот брак по долго размислување и работа на нашата врска. Во последните 27 години, подигнавме три неверојатни деца и изградивме компанија која работи низ целиот свет за да им овозможи на сите луѓе да водат здраво, продуктивно. живее“, се вели во соопштението.

Џенифер Лопез и Алекс Родригез

Во средината на април Џенифер Лопез и Алекс Родригез објавија дека се разделуваат.

„Сфативме дека сме подобри како пријатели и со нетрпение очекуваме да останеме така. Ќе продолжиме да соработуваме и да се поддржуваме во нашите заеднички работи и проекти“, велат тие. Џенифер подоцна ја најде среќата во старо-новата љубов, актерот Бен Афлек.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alex Rodriguez (@arod)

Ким Кардашијан и Канје Вест

По 5 години брак, славниот пар објави дека се разведува на почетокот на февруари. Заедно имаат четири деца, а моментално се во преговори за заедничко старателство.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)