Манекенката која важи за една од најубавите жени во светот со најновата фотографија предизвика бура на Интернет.

Атрактивната Бразилка на својот Инстаграм профил сподели фотографија на која позира речиси гола покривајќи ги голите гради со рацете.

Манекенката самоуверено позира, а нејзиниот изглед предизвика голем број коментари: „Зачудувачки како изгледаш“, „Неодолива“, „Убава жена“ …

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adriana Lima (@adrianalima)

Иако минатиот месец наполни 40 години, се чини дека не се смени многу од времето кога беше ангел на Викторија – став, изглед, сигурнос, самоувереност – сè е на свое место.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adriana Lima (@adrianalima)