По објавувањето на документарниот филм за нејзиниот живот, кој предизвика лавина од реакции во јавноста, пејачката Бритни Спирс своето време го поминува со синовите.

На фотографијата која е објавена на Инстаграм, пејачката е во друштво на нејзините синови, 15-годишниот Шон Престон и 14-годишниот Џејден Џејмс.

Фотографијата наводно е направена во Таузенд Оукс, во Калифорнија, каде што живее Бритни, а објавена е на Инстаграм профил посветен токму на синовите на пејачката.

Нејзините деца поголем дел од времето го поминуваат со својот татко, поранешниот сопруг на Бритни, Кевин Федерлајм.

Во 2019-та година била поништена првобитната судска одлука за синовите да бидат во еднакво поделено старателство на мајката и таткото и било одлучено Федерлајн да добие 70 отсто од старателството, па така Шон Престон и Џејден Џејмс значително помалку време поминуваат со својата мајка, пренесува „Mirror“.