После две години, првата фотографија на ќерката на Владо Георгиев

Пеачот Владо Георгиев со својата сопруга Милица Самарџија доби ќерка, меѓутоа нивните фотографии никогаш не ги споделуваше во јавноста.

Владо Георгиев не сака многу да зборува за приватниот живот, поради што јавноста и никогаш немала можност да води фотографија од неговата наследничка.

Пеачот и неговата поубава половина Милица во 2016 година ја доби ќерката Софија, а во февруари оваа година на свет го донела нивното втори дете – девојчето Елена.

Вториот роденден на постарата ќерка го потикна Георгиев прв пат да објави нејзина фотографија на социјалните мрежи.

 
 
 
View this post on Instagram

Već drugi rođendan. Ljubav tatina. Sofija #daughters & #father 🎂 2 years baby

A post shared by Vlado Georgiev Barba (@vladogeorgiev) onSep 9, 2018 at 2:08pm PDT

 

"Веќе втор роденден. Љубов на тато. Софија" – порачал тој.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари