Поради оваа сцена Цеца плачела како дожд

Емоциите ја совладаа...

Светлана Цеца Ражнатовиќ го прославила својот 45-ти роденден на 14 јули. Покрај многубројните честитки и убави моменти со најмилите, се случи нешто што таа и нејзината ќерка Анастасија ќе го паметат засекогаш.

Најнеобичен дочек на роденден. полноќ, звони телефонот, пристигнуваат честитки, а моето внимане е на друго место – снимање на твојот спот. Доаѓам и те гледам како блескаш во новата улога. На мојот ден на раѓање почнува да се создава твојата музочка кариера... 14 јуни значаен за нас двете, а само месец дена подоцна, јас сум горда мајка – напишала пеачката на својот Инстаграм

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари