Поради неа многу пател, нејзиното семејство никогаш не го прифатиле: Бали бег лудо ја сакал оваа девојка (фото)

И додека сега му цветаат розите на сите полиња, на славниот заводник не секогаш му било така. Имено, неговата прва и голема њубов, девојката која ја сакал пред сегашната сопруга Фахрија, му го скршила срцето.

 
 
 
View this post on Instagram

Summer lovin 👙 @normacastadiva 🐚🏝 photo credit @iremtoner 🤗🌸

A post shared by Ceylan Capa (@ceylancapa) onJun 27, 2017 at 7:59am PDT

 

Станува збор за бивша водителка "Fashion TV"-a, Ѓељан Чапин.

Имено, Ѓељан и Бурак биле во повеќегодишна романса, поточно се сакале повеќе од две години. Раскинале во 2014 година, при што долго се шпекулирало што била причината.

 
 
 
View this post on Instagram

🌻🍂😉

A post shared by Ceylan Capa (@ceylancapa) onSep 12, 2018 at 6:58am PDT

 

Во еден турски таблоид како бомба одекнала веста дека Ѓељан го фатила Бурак во кревет со друг маж, па поради тоа го оставила, меѓутоа се дознало дека причината зошто во суштина го напуштила Ѓељан е што таа потекнувала од богато семејство, а Буракбил секогаш со скромно воспитување.

Додека на убавата Ѓељан родителите и обезбедувале се во животот, глумецот морал сам да заработува. Разликите во карактерот си го направиле своето, почнале да се караат со што раскинувањето било неминовно а Бурак останал со скршено срце.

- Набрзо после раскинувањето доста многу работев и се закопував во работа. Се запознав со Фахрија, со која прво бевме пријатели. Искуството ме научи дека љубовта може да биде опасна, а поради неа не сакав да губам глава. Фахрија ме убеди дека вистинска љубов сепак постои – рекол Бурак своевремено.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари