Ќерката на еден од најпопуларните пејачи на овие простори, Здравко Чолиќ и неговата сопруга Александра, 19-годишната Уна од неодамна привлекува сè повеќе внимание на јавноста со своите провокативни изданија и фотографии што ги објавува на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Una 🦋 Čolić (@unacolic)

Српските медиуми пренесуваат и дека Уна обожава да излегува во луксузни ресторани, како и да патува при што престојува во скапи хотели.
Таа наводно посетувала приватно средно училиште во Кошутњак, за кое нејзиниот татко платил околу 50 илјади евра, а додека немала возачка дозвола таа имала приватен возач.