Не личи на себе

Погледнете како изгледала Кејт Мидлтон пред да стане принцеза

Кејт Мидлтон деновиве го прославила својот 35-ти роденден. Војвотката од Кембриџ стана икона на стилот откако во 2011 година се омажи за принцот Вилијам, а како изгледала пред кралската венчавка?

Кејт Мидлтон деновиве го прославила својот 35-ти роденден. Војвотката од Кембриџ стана икона на стилот откако во 2011 година се омажи за принцот Вилијам, а како изгледала пред кралската венчавка?

На социјалните мрежи се појави стара фотографија на Кејт, најверојатно настаната во 1999. година, кога таа имала 17 години, односно завршувала средно училиште.

Тогаш имала пополни образи, позирала без наместена фризура, и без насмевката која денес е нејзин заштитен знак.

Кратко откако настанала оваа фотографија, Кејт запишала факултет, каде го запознала принцот Вилијам, со кого денес има две деца.

Поврзани

Најнови вести

Коментари