Кели Озборн „се пријави за рехабилитација“ откако призна дека му се вратила на алкохолот по четири години трезвеност.

Познатата ѕвезда и ќерка на Ози и Шерон Озборн, ќе се лекува на клиника во Тексас, како што пишува „Радар онлајн“.

Извор близок до семејството за споменатите медиуми изјави: “Скандалот околу излегувањето на нејзината мајка од „The talk“ имаше огромно влијание врз неа. Исто така, Ози има Паркинсонова болест и неговите нерви се оштетени. Кели беше погодена од сето тоа одеднаш“

Шерон го напушти The Talk во март откако го бранеше Пирс Морган поради коментарите за Меган Маркл, додека минатиот јануари беше откриено дека Ози се борел со Паркинсонова болест.

„Малку ми е тешко да зборувам за ова, но ви ветив дека секогаш ќе бидам искрена со вас за она што се случува на мојот пат кон закрепнување“ напиша Кели на Инстаграм.

„Клекнав на колена, не сум горда на тоа, но се враќам на вистинскиот пат и оваа недела ќе направам подкаст за да разговарам за она што се случи“.