Плус сајз манекенката Ешли Греам (34) не се срами од своето тело ниту во бременоста, па позираше целосно гола. Таа очекува близнаци, две момчиња, а веќе го има синот Исак Менелик, кој го роди во јануари 2020 година.

Таа е во висок стадиум од бременоста и со ова им покажа на сите жени дека не треба да бидат совршени, особено додека се бремени.

– Џастин (оп.а. сопруг) вели дека моите стрии изгледаат како дрво на животот – напишала покрај фотографијата што не е фотошопирана. Доби поддршка во коментари од манекенките Наоми Кембел, Кристи Тарлингтон, Хелена Кристенсен… Ешли собра повеќе од 1,3 милиони лајкови и многу позитивни коментари.