Памела Андерсон (54) се прослави во 1990-тите по улогата во хит серијата „Чувари на плажата“, но многумина ја паметат не само по атрактивниот изглед, туку и по бројните контроверзи.

Меѓутоа, актерката во последно време ретко се појавува во јавноста, а папараците неодамна ја уловија како се шета низ Малибу во опуштено издание.

Pamela Anderson

Иако некогаш оваа ѕвезда не можеше да се види без совршена шминка и впечатлива комбинација на облека, Памела сега е фотографирана во обичен бел фустан, кардиган и голема чанта и со влечки.

Pamela Anderson

Покрај разводите и аматерското домашно видео, Памела ги полнеше страниците на весницитеи со бројни пластични операции. Додека многумина и понатаму ја критикуваат поради силиконските гради и прекумерната употреба на ботокс, некои сепак ја сметаат за преубава.

Таа се повлече од светот на актерството и се посвети на активизмот за правата на животните. Неодамна потврди дека ќе го снима ТВ шоуто „Pamela Anderson’s Home Reno“ кое ќе го следи реновирање на домот на нејзината баба.

Pamela Anderson