Ова никој не го очекуваше од српската снајка: Северина им честитала на фудбалерите на Хрватска, а нејзината порака...

Хрватската пеачка Северина Којиќ им честитала на фудбалерите на хрватската реперзентација во финалето на Мундијалот во Русија. Познатата пеачка се огласи на социјалните мрежи со порака:

"Бравооо, честитам од се срце на целата репрезентација за храброста и упорноста. Така се станува светстки првак. Така нека биде и во недела", напишала Северина на сликата на која со Лука Модриќ и Маријо Мунџукиќ со што многумина ги изненадила.

 За разлика од останатите хрватски пеачки кои биле во атрактивно издание и со уште по провокативни ветувања го правеа тоа на социјалните мрежи, српската снајка скромно испрати честитка на хрватската репрезентација.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари