Актерката и оскаровка Шарлиз Терон (45) неодамна беше „фатена“ во непријатна ситуација. Таа го посети студиото за танцување во Лос Анџелес, а потоа отиде на шопинг. Носеше краток фустан од тексас, црна заштитна маска и бели влечки.

Во еден момент таа се наведна и ветрот ѝ го крена фустанот и папараците го уловија моментот кога ѝ се видоа црните гаќички.

Целата сцена потсетуваше на познатата сцена на Мерилин Монро од филмот „Седум години верност“.