Приказната за Лони Вилсон (38), поранешна манекенка и поранешна сопруга на Џереми Џексон (41), ѕвездата на „Чувари на плажата“, продолжува да ја тресе светската јавност.

Многу мажи паѓаа по некогашниот атрактивен модел на совршената линија, а таа денес по улиците на Лос Анџелес бара храна во контејнери. Лони Вилсон од секси милионерка стана непрепознатлив просјак, и со години се бори со зависност од опијати. Таа исто така паднала во тешка депресија.

Поранешната убавица американските папараци ја фотографираа во непрепознатливо издание додека копаше во ѓубрето пред неколку месеци, а тие фотографии го обиколија светот. Кога фотографиите стигнаа во јавноста, неколку нејзини поранешни пријатели и познаници започнале акција за да и помогнат и да се тргне од улицата, но не успеале.

Лони, рекоа, само се истуширала и јадела во хотел и се вратила во живот на улиците на Лос Анџелес. Таа на новинарите им кажала дека повеќе нема телефон, но има доволно храна и место за спиење. Таа претходно изјавила дека не треба да се тушира ​​една година, бидејќи е толку сигурна дека никој нема да ја силува на улица.

Инаку, бурната врска помеѓу Џереми и Лони беше обележана со доаѓањето на полицијата неколку пати на вратата од нивниот дом. Имено, актерот ја претепал Лони Вилсон, и ги скршил ребрата и го повредил вратот.

Со него се омажила кога имала 29 години, во 2012 година, но многу брзо се развеле. Пред пет години, таа доживеала нервен слом и ја загубила работата како асистент во центарот за естетска хирургија.

По траумата поради врската со Џереми, зависник кој почнал да се дрогира за време на снимањето на „Чувари на плажата“, таа никогаш не се лекувала кај психијатар, туку се препуштила на разни пороци.