Били Ајлиш (19)  по последното видео се соочи со критики најпрво затоа што беше прилично гола, а позната е по тоа што го криеше своето тело, а сега фановите се лути затоа што мислат дека го злоупотребува статусот ЛГБТ + за да го промовира видеото. Пејачката е интимна со своите пријатели во спотот, а во описот на сликата напиша:

– Сакам девојки.

Следбениците во коментарите се прашуваа дали Били сака да им каже дека е дел од ЛГБТК + заедницата, особено затоа што видеото го објави за време на „Месецот на гордоста“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BILLIE EILISH (@billieeilish)

Откако се фотографираше со Метју (30), со кого наводно е во врска, таа ги разбесни обожавателите:

– Ја враќам целата облека со нејзиното лиk, не ми се верува каквa е! – напиша еден од обожавателите.

После низа негативни коментари, на Били, наводно ја лајкнала објавата на еден обожавател кој напишал дека е срамота како фановите всушност ја измислиле  целата приказна.

Откако објави класично селфи со опис „Уморна сум“, коментарите се полни со прашања кога планира да зборува за сè:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BILLIE EILISH (@billieeilish)