logo
logo
logo

Ненадејно почина актерката Кирсти Ели

Vecer | 06.12.2022

Ненадејно почина актерката Кирсти Ели

 Смртта на познатата актерка во понеделникот ја потврдија нејзините деца Вилијам Тру Стивенсон и Лили Принц Стивенсон, а подоцна истото го кажа и нејзиниот менаџер.

Ели боледуваше од рак, откри нејзиното семејство.

- До сите наши пријатели ширум светот... Со тага ве известуваме дека нашата неверојатна, силна и сакана мајка почина по битката со ракот,болест која беше откриена дури неодамна. Беше опкружена со најблиското семејство и се бореше со голема упорност... Колку и да беше неверојатна на екранот и филмското платно, таа беше уште подобра мајка и баба - се вели во соопштението на семејството.

И додека Ели е несомнено најпозната по нејзината улога на Ребека Хау во серијата Cheers, таа исто така одигра важни улоги во филмовите Star Trek II: The Wrath of Khan и култниот филм Drop Dead Gorgeous.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk