И додека другите ѕвезди продефилираа во прекрасни фустани на црвениот тепих, Џулија Роберт го одбележа овогодинешниот филмски фестивал во Кан со неочекувани модни избори.

Имено, таа досега се појавила на „Pretty Woman“ на премиерата на Armageddon Time и на забавата Trophee Chopard.

Таа и во двата наврати ги одбра сите црни изданија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Julia Roberts (@juliairoberts)

Јулија на премиерата се одлучи за намалена црна комбинација, сако и панталони. И во најмала рака, одлично и прилега.

А за да го разбие црното, на вратот носеше скапо ланче од најфините дијаманти и црни сандали со високи потпетици.

Таа за ексклузивната забава избра здолниште од тул и сако, но тука до израз дојде и скапиот брош.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MERT ASLAN (@mertaslanfashion)

Јулија пред шест години беше главна тема на Канскиот филмски фестивал, кога се соблече и боса прошета среде црвениот тепих:

“Многу ми се случуваа од зглобовите нагоре. Да не го заборавиме сето тоа. Многу време и труд е вложено во она над зглобовите. Сакам да се забележи – изгледав прекрасно синоќа”, рекла таа на време.

Фото: принтскрин инстаргам