За Адријана Лима велат дека е најпривлечна жена во светот, а моделот од ден на ден покажува зошто го поседува тој статус.

Лима покрај тоа што пали и жари на модните писти, таа постојано ги провоцира своите фанови на социјалните мрежи.

Како една од најпосакуваните жени во светот, манекенката Адријана Лима, на Инстаграм повторно сподели провокативни фотографии, за кои многумина велат дека се најпровокативните досега.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adriana Lima (@adrianalima)

Станува збор за снимање едиторијал за моден бренд, кој секако „трие раце“ со оглед на тоа што фотографиите и видеото што ги објави направија голем „неред“

Во долна облека со црна тантела, која е дел од новата колекција на долна облека на Ријана Savage x Fenty, Адријана исто така стави опис: “Дојдов дома кај мојот дечко во ова. И да, беше диво”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adriana Lima (@adrianalima)