Најзгодната Албанка се пресели во најскапата улица во Лондон

Рита Ора, британска пејачка од албанско потекло, веќе некое време живее на нова локација.

Најзгодната Албанка, како што многумина ја нарекуваат, се пресели во Њу холанд парк, најскапата улица во Лондон, а нејзини први соседи се Бекам, Сајмон Ковел и Роби Вилијамс.

Како што пишуваат странските медиуми, Рита одлучи да се пресели бидејќи, наводно, соседите од стариот крај се жалеле на бучавата што се создавала навечер за време на забавите што ги организирала.

Пејачката беше фатена како излегува од својот нов дом во проѕирен фустан кој откри многу од нејзините атрибути.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари