Русокосата убавица со неодолива насмевка беше многу успешна во осумдесеттите години на минатиот век, а многумина ја паметат по видеото Uptown Girl на нејзиниот тогашен сопруг Били Џоел.

Кристи Бринкли која сега ги полни батериите на тропска локација од бајките која не ја открила, ги воодушеви фановите во летното издание.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christie Brinkley (@christiebrinkley)

И покрај годините таа е во топ форма во пресрет на нејзиниот 68 роденден.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christie Brinkley (@christiebrinkley)

Во едно претходно интервју, Крсити Бринкли откри дека нема намера да се откаже од фотографии во костим за капење.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christie Brinkley (@christiebrinkley)

„Ги објавувам овие фотографии затоа што постојано слушам од жени на моја возраст кои велат: „Ти благодарам што го промени начинот на кој луѓето размислуваат за бројките“, рече таа и додаде:

„Во минатото, се сеќавам дека луѓето мислеа дека после 30 години, никогаш не треба да носите сукња над колена“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christie Brinkley (@christiebrinkley)