Молк во салата, музиката запре среде настап: Словенечката пејачка на Евровизија направи нешто за што сите зборуваат

Имено, додека 28-годишната Леа Сирк ја изведуваше песната „Хвала, не!" која ја крена публиката во салата на нозе, музиката во еден момент застана.

Публиката почна да негодува, мислејќи дека е во прашање пропуст на организацијата, а харизматичната пејачка порача: „Што е со музиката? Можете да пуштите музика?"

Погледнете го видеото од нејзиниот настап ...

Поврзани

Најнови вести

Коментари