Моден кикс - ако е и од Ким Кардашијан, многу е!

Ким Кардашиан често експериментира со модата, а нејзиното појавување на њјујоршката модна недела многумина остави без збор.

Ким се појавила облечена во црно. Носела кожно сако, црна топ маичка и проѕирни хеланки кои повеќе наликуваат на црни хулахопки така што се гледаат гаќичките кои ги носи. 

Целата комбинација ја заокружила со сосема проѕирни ПВЦ папучи кои ги дизајнирал нејзиниот сопруг, раперот Кање Вест.

Популарната старлета заради оваа комбинација наиде на критика. Многумина сметаат дека реалити ѕвездата претерала и дека ова не е примерна комбинација за јавност.

Поврзани

Најнови вести

Коментари